3 Ապրիլ 2016 - 16:11 AMT
Ծավալված մարտական գործողությունների ընթացքում պաշտպանության բանակի կողմից հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ոչնչացվել է ևս 1 տանկ, հյուսիսային ուղղությամբ` ՄՄ-21 (՞Գրադ») տիպի 1 հրթիռահրետանային կայանք և 1 միավոր անօդաչու թռչող սարք՝ Մարտակերտի ուղղությամբ:
Ոչնչացվել է նաև 1 միավոր ինժեներական տեխնիկա (տեսակը չի նշվում):
Ապրիլի լույս 2-ի գիշերվանից շարունակվող մարտերում ՊԲ ստորաբաժանումները ոչնչացրել են, ընդհանուր առմամբ, 2 ուղղաթիռ, 3 անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ) և, ԼՂ ՊԲ տվյալներով, 1 «Գրադ», 15 տանկ, հինգ զրահամեքենա: Ադրբեջանն ընդունել է 12 զինծառայողի զոհվելու, ինչպես նաև 1 տանկի ու 1 ուղղաթիռի ոչնչացման փաստը և չի հայտնել ոչ մի վիրավորի մասին՝ այն դեպքում, երբ միայն հայկական կողմի հրապարակած ֆոտո- և տեսանյութերում առկա է 19 դիակ, 1 ուղղաթիռ և 1 ԱԹՍ:

На линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана продолжаются бои, сообщает пресс-служба МО НКР.
В ходе боевых действий Армия обороны НКР уничтожила на северо-восточном направлении 1 азербайджанский танк, на северном направлении – 1 ракетно-артиллерийскую установку ММ-21 («Град»), на Мартакертском направлении – 1 инженерную технику и 1 беспилотник.
Таким образом, в ходе продолжающихся с ночи 2 апреля боев отряды Армии обороны НКР уничтожили 2 азербайджанских вертолета, атакующих позиции армянской стороны, 15 танков а также 3 беспилотника, и 5 БПМ противника. Азербайджан признал потерю 12 военных, 1 танка и 1 беспилотника. Между тем, только на фото и видеоматериалах, распространенных армянской стороной, видно 19 трупов азербайджанских военных, а также 1 сбитый вертолет и 1 беспилотник. С армянской стороны погибли 18 военных, еще 37 – ранены.