4 Ապրիլ 2016 - 04:40 AMT
ԼՂՀ ՊՆ. Հակառակորդն ականանետերից ու հրանոթներից արկակոծում է ՊԲ ատաջնային դիրքերն ու մոտակա բնակավայրերը
Ապրիլի լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ամբողջ երկայնքով հակառակորդն ականանետերից ու հրանոթներից շարունակել է արկակոծել ՊԲ առաջնային դիրքերն ու մերձակա հայկական բնակավայրերը:
Առավոտյան ժամը 07:00-ի սահմաններում առավել ինտենսիվ հրետակոծություններ են սկսվել շփման գոտու հարավարևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններով: Ադրբեջանական բանակը կիրառում է 152 միլիմետրանոց հրանոթներ, «Գրադ» կայանքներ և տանկեր: Հակառակորդի ագրեսիվ գործողությունները ճնշելու ուղղությամբ ՊԲ առաջապահ ուժերը ձեռնարկում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները և վստահաբար իրականացնում իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները, տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ըստ ապրիլի 3-ի վերջին տվյալների, հայկական ստորաբաժանումներն առաջնագծի որոշ հատվածներում լուրջ առաջխաղացում ունեն, նորանոր դիրքեր ու բնագծեր են ազատագրել։
Ապրիլի լույս 2-ի գիշերվանից շարունակվող մարտերում ՊԲ ստորաբաժանումները ոչնչացրել են, ընդհանուր առմամբ, 2 ուղղաթիռ, 3 անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ) և, ԼՂ ՊԲ տվյալներով, 1 «Գրադ», 15 տանկ, հինգ զրահամեքենա: Ադրբեջանն ընդունել է 12 զինծառայողի զոհվելու, ինչպես նաև 1 տանկի ու 1 ուղղաթիռի ոչնչացման փաստը և չի հայտնել ոչ մի վիրավորի մասին՝ այն դեպքում, երբ միայն հայկական կողմի հրապարակած ֆոտո- և տեսանյութերում առկա է մի քանի տասնյակ դիակ, 1 ուղղաթիռ և 1 ԱԹՍ:

4 Апрель 2016 - 05:57 AMT
Азербайджанцы продолжают обстреливать армянские позиции и населенные пункты из танков, пушек и «Града»
В ночь на 4 апреля по всему периметру линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана продолжили обстреливать позиции Армии обороны и близлежащие армянские населенные пункты из минометов и пушек.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, около 07:00 утра наиболее интенсивные артобстрелы начались в юго-восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения. Азербайджанская армия использует 152-мм пушки, установки «Град» и танки.
Передовые подразделения АО принимают все необходимые меры для подавления агрессивных действий противника и с уверенностью выполняют поставленные боевые задачи.
2 апреля азербайджанское подразделение ворвалось в карабахское село Талиш, в котором оставалось несколько мирных жителей, сообщает Hetq.am. Азербайджанские солдаты расстреляли Валеру Халапяна и его жену Размелу, отрезали уши. Они также расстреляли Марусю Халапян (1924 г.р).