Ադրբեջանը հայտատարել է ապրիլի 3-ին ԼՂՀ Պաշտպաբության բանակի զորամիավորումների հետ մարտերում երեք զինծառայողի զոհվելու մասին:
Ադրբեջանի փաստացի ընդունել է 15 զինծառայողի զոհվելու փաստն ու չի հայտարարել ոչ մի վիրավորի մասին: Բաքվի կողմից նաև ընդունվել է 1 տանկ և 1 ուղղաթիռ կորցնելու փաստը:
Հայկական կողմի հրապարակած ֆոտո- և տեսանյութերում, սակայն, առկա է մի քանի տասնյակ զոհված ադրբեջանցի զինվորների պատկերներ: Մասնավորապես, 21 դիակ է պատկերված Սեյսուլանի ուղղությամբ մարտերի արված տեսանյութում, ևս 9 դիակ՝ ապրիլի 2-ին չեզոք գոտում ընկած տարածքում, ևս երեքը՝ խոցված ուղղաթիռի տեսանկարահանման հետքերով, ևս մի քանի տասնյակ դիակներ են առկա տարբեր ուղղություններով ազատագրված դիրքերում արված լուսանկարներում: Ընդհանուր առմամբ, ըստ հայկական կողմի հրապարակած ֆոտո- և տեսանյութերի, Ադրբեջանն արդեն ունի 50-ից ավել զոհ: Ապրիլի 2-ի դրությամբ, ԼՂՀ ՊԲ գնահատականով, ադրբեջանական կողմի զոհերի թիվը մոտ 200 էր:
Ապրիլի լույս 2-ի գիշերվանից շարունակվող մարտերում ՊԲ ստորաբաժանումները ոչնչացրել են հայկական դիրքերի ուղղությամբ գրոհող թշնամական 2 ուղղաթիռ, ինչպես նաև 3 անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ) և, ԼՂ ՊԲ տվյալներով, 18 տանկ ու հինգ զրահամեքենա:
Հայկական կողմից զոհվել է 18 զինծառայող, մոտ 37-ը վիրավորվել է: Հայկական կողմը նաև կորցրել է մեկ տանկ: Բացի առաջնագծում ընթացող մարտերից, հակառակորդը հրթիռահրետանային հարվածներ է հասցրել խաղաղ բնակավայրերին: Դպրոցի հրետակոծման հետևանքով զոհվել է 12-ամյա երեխա, երեք տարեց մարդ դաժանաբար սպանվել է Թալիշ գյուղում: Եվս վեց քացաքացիական, որոնցից երկուսը` երեխա, վիրավորվել են:

Министерство обороны Азербайджана сообщило о гибели троих азербайджанских военнослужащих 3 апреля в зоне боевых действий на карабахском фронте.
Таким образом, Азербайджан фактически признал потерю 15 военнослужащих, однако не опубликовал никаких данных о количестве раненых. Азербайджанская сторона также признала факт потери 1 вертолета и 1 танка.
Однако на фото и видеоматериалах, распространенных армянской стороной, видно несколько десятков трупов азербайджанских военных. В частности, 21 труп видно на видеоматериалах, отснятых в ходе боев в направлении Сейсулана, 9 трупов – 2 апреля на нейтральной территории, еще 3 – в видеоматериалах о сбитом вертолете, и еще несколько десятков трупов видно на фотографиях, сделанных с различных освобожденных постов. В целом, согласно фото и видеоматериалам, распространенных армянской стороной, Азербайджан потерял более 50 военных. По положению на 2 апреля, согласно оценке Армии обороны НКР, азербайджан потерял в боях более 200 военных.
В ходе продолжающихся с ночи 2 апреля боев отряды Армии обороны НКР уничтожили 2 азербайджанских вертолета, атакующих позиции армянской стороны, 18 танков, а также 3 беспилотника, 1 ракетно-артиллерийскую установку ММ-21 («Град») и 5 БПМ противника.
С армянской стороны погибли 18 военных, еще 37 – ранены. Армянская сторона также потеряла один танк. Кроме боев на передовой линии, азербайджанские силы из тяжелой артиллерии обстреляли также мирные населенные пункты. В результате обстрела школы погиб 12-летний ребенок,в деревне Талиш были зверски убиты трое пожилых людей. Еще 6 гражданских, среди которых двое детей, получили ранения.