5 Ապրիլ 2016 - 17:19 AMT
Ապրիլի լույս 2-ի գիշերվանից ապրիլի 5-ը ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժի հետ մարտերում զոհվել է Պաշտպանության բանակի 29 զինծառայող, 101-ը վիրավորվել է, ևս 28-ն անհետ կորած է:
Զոհվածներից 7-ը ու վիրավորներից 20-ը սպա ու ենթասպա են, 20 զոհված ու 81 վիրավոր՝ սերժանտ, պայմանագրային ու շարքային:
Այդ մասին է հայտարարել Ստեփանակերտում բրիֆինգի ժամանակ ՊԲ օպերատիվ բաժնի պետ, գնդապետ Վիկտոր Առուստամյանը:
Ապրիլի 5-ի կեսօրից հայտարարվել է կրակի երկկողմանի դադարեցման մասին: Ադրբեջանը, սակայն, միևնույն է շարունակում է կրակել տանկերից, ականանետերից ու հրետանուց:

5 Апрель 2016 - 17:35 AMT
В ходе боев между Армией обороны НКР и азербайджанскими вооруженными силами 2- 5 апреля армянская сторона потеряла 29 военнослужащих, еще 101 – ранен. 28 военнослужащих на данный момент числятся без вести пропавшими.
Об этом в ходе брифинга в столице НКР Степанакерте сообщил начальник оперативного штаба полковник Виктор Арустамян.
Армянская сторона также потеряла 14 танков. Армия обороны подбила 26 танков, 4 БМП, 1 «Град», 1 инженерскую машину, 2 вертолета и 12 беспилотников Азербайджана. Армянская сторона вернула все утраченные в ходе боев посты.
С полудня 5 апреля было объявлено о двустороннем прекращении огня в зоне карабахского конфликта, однако Азербайджан продолжает обстрел армянских позиций из тяжелой артиллерии.