Ապրիլի 11-ի լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հիմնականում պահպանվել է կողմերի միջև ձեռքբերված կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը:
Որոշ հատվածներում արձանագրվել են տարբեր տրամաչափի զենքերի ու ականանետերի կիրառման դեպքեր: Մասնավորապես մարտագծի հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) և հարավարևելյան (Հադրութ) ուղղություններով հակառակորդը 82 մմ-ոց (3 արկ), 60 մմ-ոց (4 արկ) ականանետից և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից (17 արկ) կրակ է բացել հայկական դիրքերի վրա: Գիշերվա ընթացքում ադրբեջանական կողմը հարավային, արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում` հետախուզական նպատակով օգտագործել է նաև անօդաչու թռչող սարքեր:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ուշադիր հետևել են հակառակորդի գործողություններին և անհրաժեշտության դեպքում դիմել համապատասխան քայլերի:
Ապրիլի 11-ի օրվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հիմնականում պահպանվել է կողմերի միջև ձեռքբերված կրակի դադարեցման վերաբերյալ պայմանավորվածությունը՝ բացառությամբ մի շարք դեպքերի:
Մասնավորապես ժամը 11:40-ի սահմանում՝ մարտագծի հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (ՀԱՆ-17)՝ հայկական դիրքերի վրա արձակելով 10 կրակոց: Ժամը 18:45-ի սահմանում կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտվել է նաև Չայլու-Մատաղիս ուղղությամբ, որտեղ հակառակորդն օգտագործել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (3 արկ):
Նույն ժամանակահատվածում, ՊԲ հետախուզության տվյալներով, ադրբեջանական զինուժի վերահսկողության տակ գտնվող որոշ հատվածներում արձանագրվել է զորքերի տեղաշարժ:

12 Апрель 2016 - 08:42 AMT
В ночь на 12 апреля Азербайджан применял разведывательные беспилотники на линии соприкосновения в Нагорном Карабахе
11 апреля и в ночь на 12 апреля на линии соприкосновения подразделений Армии обороны НКР и ВС Азербайджана сохранялось относительное спокойствие.
На некоторых участках применялись минометы и стрелковое оружие. В частности, на северо-восточном (Мартакерт) и юго-восточном (Гадрут) направлениях произведены выстрелы из 82-мм и 60-мм минометов (3 и 4 снаряда соответственно) и гранатомета АГС-17 (17 снарядов).
Азербайджан также применял разведывательные беспилотники на южном, восточном и северном направлениях.
В ночь на 11 апреля оперативная обстановка на линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана не претерпела существенных изменений. Как сообщили в пресс-службе Армии обороны Арцаха, на некоторых участках противник продолжил нарушать договоренность о прекращении огня от 5 апреля, применяя стрелковое оружие и минометы. В частности, по армянским позициям на южном и северном направлении азербайджанская сторона стреляла из минометов (2 снаряда) и гранатометов (14 снарядов). Передовые подразделения Армии обороны в основном воздерживались от ответных мер, продолжая уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи.