Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային այցով ապրիլի 12-13-ը կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվա՝ մասնակցելու Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին:
Այցի շրջանակում նախատեսված է նաև հանդիպում Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևի հետ, հայտնում է ՀՀ կառավարությունը:
Երևանում չեղարկվել էր ապրիլի 8-ին նախատեսված Եվրասիական միության անդամ երկրների վարչապետների հավաքը, քանի որ Ղազախստանի վարչապետ Քարիմ Մասիմովը հրաժարվել է մասնակցել երևանյան նիստին: Ռուսաստանը համաձայնել է Մոսկվայում նիստն անցկացնելու Ղազախստանի առաջարկին:
Եթե ԵՏՄ անդամ-երկրներից մեկը հրաժարվում է մասնակցել վարչապետների խորհրդի նիստին, ապա նիստը չի կայանում կամ տեղափոխվում է:

Премьер-министр Армении Овик Абраамян отправится 12-13 апреля в Москву с рабочим визитом для участия в заседании межправительственного совета ЕАЭС.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, в ходе визита планируется также встреча с премьер-министром России Дмитрием Медведевы,
Саммит должен был состояться в Ереване 8 апреля, однако после резкого обострения ситуации в Нагорном Карабахе был перенесен по настоянию казахской стороны и с согласия Москвы. 7 апреля в ходе переговоров с премьер-министром России Дмитрием Медведевым Овик Абраамян заявил, что Ереван считает неприемлемым решение о переносе саммита.
Президент Армении Серж Саргсян, в свою очередь, комментируя срыв мероприятия в Ереване, заявил, что не знает, насколько партнеры по союзу помогли этим решением Азербайджану, «но то, что они подорвали репутацию организации, не вызывает сомнений».