Ապրիլի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Առաջնային գծի ողջ երկայնքով, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է մոտ 70 անգամ: Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը հարավարևելյան (Հադրութ) ուղղությամբ կիրառել է ՌՊԳ-7 (1 արկ) տիպի նռնականետ, իսկ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ` ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային համակարգ (1 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ապրիլի 20-ի լույս 21-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել: Առաջնային գծի ողջ երկայնքով, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 70 անգամ:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել հարավարևելյան (Հադրութ), արևելյան (Ակնա) և հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղություններով: Հյուսիսարևելյան ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ) և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):

Оперативная ситуация на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана в ночь на 22 апреля не претерпела изменений. Противник около 70 раз нарушил договоренность о прекращении огня по всему периметру линии соприкосновения.
В юго-восточном направлении (Гадрут) азербайджанская сторона применила гранатомет РПГ-7 (1 снаряд), а в северо-восточном направлении зенитную установку ЗУ-23-2 (1 выстрел).
Передовые подразделения АО Арцаха контролируют ситуацию и продолжают нести боевое дежурство.
В ночь на 21 апреля ситуация на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана не претерпела изменений. По всему периметру передовой противник нарушил договоренность о прекращении огня более 70 раз, сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
Интенсивная стрельба была зарегистрирована в юго-восточном (Гадрут), восточном (Акна) и северо-восточном (Мартакерт) направлениях. В северо-восточном направлении противник применил также миномет 60 мм (2 снаряда) и гранатомет АГС-17 (2 снаряда).