Հայաստանի և Արցախի իշխանությունները գործում են հաստատակամ ու վստահ: Այդ մասին հայտարարել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հետ հանդիպումից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում` անդրադառնալով ղարաբաղյան հիմնախնդրի ներկա փուլին: Այդ մասին հայտնում է Արցախպրեսը:
«Կարծում եմ` իշխանությունները հանգիստ, զուսպ անում են այն, ինչ պահանջում է այսօրվա իրավիճակը»,- ասել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանը:
Մայիսի 3-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի եւ Հայաստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի հանդիպումը,որի ընթացքում քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում ապրիլի 2-5-ը հակառակորդի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է այս ծանր օրերին քաղաքական ուժերի ցուցաբերած միասնականությունը և նրանց դերակատարությունը մեր ժողովրդի առջեւ ծառացած խնդիրների լուծման գործում:

3 Май 2016 - 11:06 AMT
Власти Армении и Карабаха действуют уверенно и четко. Об этом заявил первый президент Армении Левон Тер-Петросян в беседе с журналистами после встречи с президентом Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяном, передает «Арцахпресс».
«Думаю, власти спокойно, сдержанно делают то, что требует сегодняшняя ситуация», – отметил Левон Тер-Петросян.
3 мая в столице НКР Степанакерте состоялась встреча президента Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяна и первого президента Армении Левона Тер-Петросяна. В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся широкомасштабных военных действий, развернутых Азербайджаном на карабахско-азербайджанской границе с 2 по 5 апреля. Президент Саакян отметил важность единства, проявленного в эти тяжелые дни политическими силами, подчеркнув их роль в деле решения проблем, вставших перед армянским народом.