3 Մայիս 2016 - 11:40 AMT
Պաշտոնական այցով Քուվեյթում գտնվող ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը մայիսի 2-ին հանդիպումներ է ունեցել Քուվեյթի Պետության Էմիր Սաբահ IV Ահմադ ալ-Ջաբեր ալ-Սաբահի, Քուվեյթի թագաժառանգ Աբդուլա ալ-Սաբահի, վարչապետ Ջաբեր Մուբարաք ալ-Համադ ալ-Սաբահի, ԱԺ նախագահ Մարզուք ալ-Ղանիմի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում կողմերը բարձր են գնահատել երկու երկրի միջև ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները և պատրաստակամություն են հայտնել խորացնել փոխգործակցությունը ինչպես արդարադատության, այնպես էլ մի շարք կարևոր և հիմնական ոլորտներում: Մասնավորապես՝ քննարկվել է ներդրումային օրենսդրության կարգավորման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպումների ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև Երևան-Քուվեյթ չվերթի իրականացման հնարավորությունները:
Հայաստանի Հանրապետության և Քուվեյթի միջև դիվանագիտական հարաբերությունները հաստատվել են 1994-ին: Օդային հաղորդակցության մասին համաձայնագիրը ստորագրվել է ՀՀ և Քուվեյթի Պետության Կառավարությունների միջև 2011-ին Երևանում:

3 Май 2016 - 12:42 AMT
Министр юстиции Армении Арпине Ованнисян,находящаяся в Кувейте с официальным визитом, 2 маявстретилась с Эмиром Кувейта СабахомIVАхмед аль-Джабер аль-Сабахом, кронпринцем Абдуллой аль-Сабахом, премьер-министром Джабер Мубараком аль-Хамад аль-Сабахом, спикером парламента Марзуком аль-Ганимом.
В ходе встреч стороны высоко оценили достигнутые между странами дружественные отношения и выразили готовность углубить сотрудничество не только в сфере юстиции, но и в других важных отраслях. В частности, стороны обсудили необходимость урегулирования инвестиционного законодательства.
В ходе встреч стороны также обсудили возможности реализации авиарейсов Ереван-Кувейт.
Дипломатические отношения между Арменией и Кувейтом были установлены в 1994 году. Соглашение о воздушном транспорте было подписано между РА и правительствомгосударства Кувейт в 2011 году.