5 Մայիս 2016 - 06:16 AMT
Մայիսի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել: Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, 60 մմ ականանետ և TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռային կայանքներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու ուղղությամբ, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Մայիսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է լարվածությունը: Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և ականանետերից շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը:

5 Май 2016 - 06:42 AMT
В ночь на 5 мая изменений оперативной ситуации на линии соприкосновения подразделений Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики и ВС Азербайджана не зафиксировано.
Азербайджан продолжил нарушать режим прекращения огня, помимо стрелкового вооружения применяя также 60-мм минометы и реактивные системы залпового огня типа TR-107.
Передовые подразделения АО НКР в основном воздержались от ответных действий.
В ночь на 4 мая вдоль линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС сохранялась напряженность. Противник продолжил нарушать договоренность о прекращении огня, применяя стрелковое оружие разного калибра и минометы.
В ночь на 3 мая ВС Азербайджана продолжили нарушать договоренность о прекращении огня на линии соприкосновения с ВС НКР, применяя стрелковое оружие различного калибра и 82 мм минометы.