Մայիսի 6-ի լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ և 82 մմ ականանետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ցուցաբերել են զսպվածություն և պատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Մայիսի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է նույնը:
Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում կիրառելով նաև 82 մմ ականաննետեր և ձեռքի հակատանկային նռնականետ (ՁՀՆ-7):

В ночь с 6 мая на 7-ое мая ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС оставалась без изменений. Противник нарушал договоренность о прекращении огня, ведя обстрел, в основном, из стрелкового оружия различного калибра и 82мм минометов.
Передовые части Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики держат ситуацию на передовой под полным контролем, в случае необходимости прибегая к ответным действиям, сообщает пресс-служба АО НКР.
В ночь с 5 мая на 6-ое мая ситуация на линии соприкосновения карабахско-азербайджанской границе оставалась без изменений. Противник нарушал договоренность о прекращении огня, ведя обстрел, в основном, из стрелкового оружия различного калибра, на отдельных участках применял также 82 мм минометы и ручные противотанковые гранатометы (РПГ-7).