10 Մայիս 2016 - 04:58 AMT
Մայիսի 9-ի լույս 10-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը փոփոխության չի ենթարկվել:
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի հաղորդմամբ, հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և 60- ու 82-մմ ականանետերից խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն` անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:
Մայիսի 8-ի լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, 60 և 82 մմ ականանետեր, ՌՊԳ-7 ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետեր:

10 Май 2016 - 06:59 AMT
В ночь с 9 мая на 10-е мая ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС оставалась без изменений. Противник нарушал договоренность о прекращении огня, обстреливая карабахские позиции из разнокалиберного оружия, также применяя 60 и 82 мм минометы.
Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики держит ситуацию на передовой под полным контролем, в случае необходимости прибегая к ответным действиям, сообщает пресс-служба АО НКР.
В ночь с 8 на 9-е мая ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС оставалась без изменений. Противник продолжал нарушать договоренность о прекращении огня, ведя обстрел из разнокалиберного стрелкового оружия, 60 и 88-мм минометов и гранатометов РПГ-7 и АГС-17.Армия обороны НКР в случае необходимости прибегает к ответным действиям.