Մայիսի 11-ի ժամը 19:30-ից սկսած հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, նռնականետերից և ականանետերից խախտել է կրակի դադարեցման մասին կողմերի միջև ձեռքբերված պայմանավորվածությունը, որը շարունակվել է նաև մայիսի լույս 12-ի գիշերը:
Հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մայիսի 11-ին` ժամը 20:00-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. ծնված Արմեն Հրայրի Մարտիրոսյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

12 Май 2016 - 06:58 AMT
ВС Азербайджана начиная с 19:30 11 мая на утро 12 мая из разнокалиберного стрелкового оружия, гранатометов и минометов продолжил нарушать договоренность о прекращении огня.
От пули противника 11 мая в 20:00 смертельное ранение получил военнослужащий одной из воинских частей Армии обороны, расположенных в северном направлении, Армен Грайрович Мартиросян,1996 года рождения. Для выяснения деталей проводится расследование, сообщает пресс-служба АО НКР.
Благодаря ответным мерам, предпринятым передовыми подразделениям АО НКР, активность противника была подавлена.
В ночь с 10 на 11 мая ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС оставалась без изменений. Противник продолжал нарушать договоренность о прекращении огня, использовал ручные противотанковые гранатометы, вел обстрел из разнокалиберного оружия, также применяя 60 и 82 мм минометы. Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики владеют оперативно-тактической ситуацией и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.