Երևանի հրաձգության մանկապատանեկան մարզադպրոցում կայացել է գնդակային հրաձգության Հայաստանի մեծահասակների առաջնությունը, որի ժամանակ օդամղիչ հրացանով Հրաչ Բաբայանը և Մարիամ Միքայելյանը սահմանել են հանրապետության նոր ռեկորդ, իսկ Հայկ Բաբայանը` եզրափակչի ռեկորդ:
Oդամղիչ հրացան` տղաներ, 60 կրակոց ձևում առաջին տեղում 620,9 արդյունքով Հայկ Բաբայանը էր: Այստեղ եռյակում ընդգրկվել են նաև Հայկազ Քանքանյանը և Վրեժ Թորոսյանը: Նույն մրցաձևի աղջիկների պայքարում լավագույն արդյունքներ գրանցել են Մարիամ Միքայելյանը, Ալլա Պողոսյանը և Անուշ Նալբանդյանը, տեղեկացնում է ՀՀ ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Օդամղիչ ատրճանակ` 60 կրակոց տղաների մրցապայքարում 198,8 արդյունքով առաջին տեղում Սևակ Արշակյանն էր, երկրորդ տեղում` Զավեն Իգիթյանն էր 153,1 արդյունքով, իսկ եռյակի վերջում Բենիկ Խլղաթյանն էր` 173,5 արդյունքով: Աղջիկների վարժությունում Էլմիրա Կարապետյանը 195,9 արդյունքով առաջին հորիզոնականում էր: Երկրորդ և երրորդ տեղերը համապատասխամաբար զբաղեցրել են Գոհար Դանիելյանը և Աստղիկ Ղուկասյանը:
Օդամղիչ հրացան` վազող թիրախ, նորմալ վազք վարժությունում Հովհաննես Խաչատրյանն առաջին տեղում էր, նրան հաջորդում էին Հովհաննես Մարգարյանը և Ռազմիկ Մինասյանը: Աղջիկների պայքարում լավագույն եռյակում էին Գոհար Հարությունյանը, Մարգարիտա Մոսյանը և Լիլիթ Մկրտչյանը:
Օդամղիչ հրացան` վազող թիրախ, խառը վազքում լավագույն միավորներ հավաքել է Հովհաննես Խաչատրյանը: Երկրորդ տեղում Ռազմիկ Մինասյանն էր, իսկ երրորդը` Շանթ Սարգսյանը:
Հունգարիայի Գիոր քաղաքում անցկացրած հրաձգության Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ, երիտասարդ Զավեն Իգիթյանը զբաղեցրել էր 4-րդ տեղը: Տղաների 10 մ. օդամղիչ ատրճանակ 60 կրակոց մրցաձևում մասնակցում էին 64 հրաձիգներ: Հաղթահարելով որակավորման փուլը` Իգիթյանն ընդգրկվել է 8 լավագույնների շարքում և խփոցելով 154,8 միավոր` զբաղցրել 4-րդ հորիզոնականը:
Աղջիկների վարժությունում մրցանակային տեղերում էին Գոհար Հարությունյանը, Լիլիթ Մկրտչյանը և Լաուրա Ավետիսյանը:

В ереванской детско-юношеской спортшколе стрельбы состоялся чемпионат Армении по пулевой стрельбе среди взрослых, во время которого Грач Бабаян и Мариам Микаелян установили новый республиканский рекорд в стрельбе из пневматической винтовки, а Айк Бабаян – рекорд финала.
В упражнении по стрельбе из пневматической винтовки (мужчины, 60 выстрелов) на первом месте Айк Бабаян с результатом 620,9. В тройку лучших вошли также Айказ Канканян и Вреж Торосян. В том же упражнении среди женщин лучшие результаты показали Мариам Микаелян, Алла Погосян и Ануш Налбандян.
В упражнении по стрельбе из пневматического пистолета (мужчины, 60 выстрелов) на первом месте Севак Аршакян с результатом 198,8, на втором месте – Завен Игитян (153,1), тройку замыкает Беник Хлгатян (173,5). В том же упражнении среди женщин на первой строчке Эльмира Карапетян (195,9). Второе и третье места заняли Гоар Даниелян и Астхик Гукасян, соответственно.
В упражнении по стрельбе из пневматической винтовки (бегущая мишень, нормальный бег) на первом месте Оганес Хачатрян, за ним следуют Оганес Маргарян и Размик Минасян. В тройку лучших среди женщин вошли Гоар Арутюнян, Маргарита Мосян и Лилит Мкртчян.
В упражнении по стрельбе из пневматической винтовки (бегущая мишень, смешанный бег) лучшим стал Оганес Хачатрян. На втором месте – Размик Минасян, на третьем – Шант Саркисян. В упражнении среди женщин на призовых местах – Гоар Арутюнян, Лилит Мкртчян и Лаура Аветисян.
Начемпионате Европы по стрельбев венгерском городе Гиор представитель Армении Завен Игитян занял 4-е место.В соревнованиях по стрельбе из пневматического пистолета на дистанции 10 метров (60 выстрелов) среди молодежи принимали участие 64 стрелка. Завен Игитян, преодолев квалификационный этап, вошел в восьмерку лучших, выбил 154,8 очка и занял 4-ю строчку.