ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննա, որտեղ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահողների նախաձեռնությամբ նախատեսված են մի շարք աշխատանքային հանդիպումներ:
Մայիսի 16-ին Երևանի ժամանակով 19.00-ին Սերժ Սարգսյանը կհանդիպի Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ, անվտանգության և արտաքին հարաբերությունների հանձնակատար Ֆեդերիկա Մոգերինիի հետ, ապա՝ ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերիի հետ:
Ըստ տեղեկությունների, այս հանդիպումներից հետո միայն պարզ կդառնա՝ արդյո՞ք Սերժ Սարգսյանը հանդիպելու է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, թե ոչ, հայտնում է «Ա1+»-ը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը և ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին Վիեննայում կայանալիք հանդիպմանը կքննարկեն իրավիճակը Սիրիայում, Ուկրաինայում և Լեռնային Ղարաբաղում: «Այժմ գլխավորը Սիրիան ու Լեռնային Ղարաբաղն են, սակայն նաև Ուկրաինան և երկկողմ հարաբերությունները»,-հայտնել է Ռյաբկովը` պատասխանելով համապատասխան հարցին:

Делегация во главе с президентом Армении Сержем Саргсяном прибыла в Вену для участия в ряде рабочих встреч, организованных по инициативе сопредседателей МГ ОБСЕ, передает А1+.
Сегодня в 19:00 по ереванскому времени Серж Саргсян встретится с Верховным представителем Европейского союза по иностранным делам Федерикой Могерини, затем с госсекретарем США Джоном Керри.
Только после этих встреч станет ясно, встретится Серж Саргсян с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым или нет.
Ранее стало известно, что во встрече президентов Армении и Азербайджана примет участие также глава МИД РФ Сергей Лавров, главы МИД США и Франции.