Հունիսի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է համեմատաբար հանգիստ իրադրություն:
Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտվել է միայն հրաձգային զինատեսակներից: ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունիսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունն, ընդհանուր առմամբ, հանգիստ է եղել:
Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում կիրառելով նաև դիպուկահար հրացաններ և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ): ՊԲ առաջապահ զորամասերը ցուցաբերել են զսպվածություն, չեն արձագանքել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն

В ночь со 2-го на 3-е июня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС оперативная обстановка оставалась относительно спокойной.
ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня, применяя стрелковое оружие.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики воздержались от ответных действий и продолжили уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи, передает пресс-служба АО НКР.
В ночь на 2 июня оперативная обстановка на линии соприкосновения ВС Азербайджана и Карабаха в целом оставалась спокойной.Азербайджан нарушал договоренность о прекращении огня, в основном применяя огнестрельное оружие, а также снайперские витовки и гранатамет АГС-17(2 снаряда) в некоторых направлениях линии соприкосновения.