Հունիսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական անդորր:
Կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հակառակորդը խախտել է միայն հրաձգային զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը և վստահորեն իրականացրել մարտական հերթապահություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունիսի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է համեմատաբար հանգիստ իրադրություն:
Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտվել է միայն հրաձգային զինատեսակներից: ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը

В ночь на 4 июня ситуация на линии соприкосновения ВС Карабаха и Азербайджана была относительно спокойная.
Соглашение о прекращении огня в основном сохранялся, не считая нескольких артиллерийских выстрелов со стороны Азербайджана.
Подразделения Армии обороны Карабаха воздерживаются от ответных действий и продолжают уверенно выполнять поставленные задачи.
В ночь на 3 июня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС оперативная обстановка оставалась относительно спокойной.ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня, применяя стрелковое оружие.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики воздержались от ответных действий и продолжили уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи.