Հունիսի 13-ի լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական հանգիստ իրադրություն:
Հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդի կողմից խախտվել է հրաձգային զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը, ցուցաբերելով զսպվածություն, չեն պատասխանել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունիսի 12-ի լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը շարունակել է մնալ հանգիստ:Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից: ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

В ночь на 14 июня ситуация на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС продолжала оставаться сравнительно спокойной.
Азербайджан нарушал договоренность о прекращении огня, ведя обстрел из стрелкового оружия, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны НКР, проявив сдержанность, не отвечали на провокационные действия противника и продолжали уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи.
В ночь на 13 июня ситуация на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС продолжала оставаться спокойной. Азербайджан нарушал договоренность о перемирии, ведя обстрел, в основном, из стрелкового оружия.