15 Հունիս 2016 - 06:50 AMT
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի հատուկ համաժողովի ընթացքում ներկայացվել են 31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի մեդալները:
Ռիո դե Ժանեյրոյում կայացած հատուկ համաժողովին մասնակցել է նաև ՄՕԿ նախագահ Թոմաս Բախը: Մեդալների պաշտոնական ցուցադրությունից բացի ներկայացվել է նաև Օլիմպիական խաղերի մեդալակիրների համար նախատեսված պատվո պատվանդանները: Մեդալի մի կողմին պատկերված է հունական հաղթանակի աստվածուհին՝ Նիկան, իսկ հակառակ կողմին՝ Ռիո-2016-ի տարբերանշանը, իսկ եզրերին գրված է տվյալ մարզաձևի անունը, տեղեկացնում է ՀՀ ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Խաղերի բացման պաշտոնական արարողությունը կկայանա օգոստոսի 5-ին Ռիոյի լեգենդար «Մարականա» մարզադաշտում: Օգոստոսի 5-ից 21-ը`17 օրերի ընթացքում աշխարհի 206 երկրից մոտ 10.500 մարզիկ կմրցի 306 մեդալի հավաքածուների համար: Օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն Ռիոյի 4 շրջանում՝ Կոպակաբանայում, Մարականայում, Դեոդորոյում և Բարայում գտնվող 33 մարզական կառույցում:

15 Июнь 2016 - 07:28 AMT
На специальном конгрессе Международного олимпийского комитета были представлены медали 31-х летних Олимпийских игр.
В конгрессе, проходящем в Рио-де-Жанейро, принимал участие также президент МОК Томас Бах. Кроме официального показа медалей, были представлены также пьедесталы почета, предусмотренные для медалистов Олимпийских игр. На одной стороне медали изображена греческая богиня победы Ника, на другой – эмблема Рио-2016, а на ребре написано название соответствующего вида спорта, сообщает пресс-служба национального олимпийского комитета Армении.
Официальная церемония открытия Игр состоится 5-го августа на легендарном стадионе Рио «Маракана». В течении 17-и дней, с 5-го по 21-е августа, около 10.500 спортсменов из 206-и стран поборются за коллекции из 306 медалей. Олимпийские игры будут проведены в 33-х спортивных сооружениях 4-х областей Рио: Копакабана, Маракана, Деодоро и Барра.