Դորթմունդի «Բորուսիան» մերժել է անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» առաջարկը Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին վաճառելու վերաբերյալ:
Ինչպես հայտնում է Mirror-ը, ակումբը հայ ֆուտբոլիստի համար 19 մլն բրիտանական ֆունթ կամ մոտ 27 մլն դոլար էր առաջարկում:
Ավելի վաղ «Բորուսիան» հայտարարել էր, որ Մխիթարյանը մնալու է ակումբում մինչև 2017 թվականը, ինչից հետո նրա պայմանագիրը չի երկարաձգվի:
Մխիթարյանի գործակալ Մինո Ռայոլան հայտարարել էր, որ «Բորուսիայի» ղեկավարությունը խոստացել էր ֆուտբոլիստին, որ նա կկարողանա հեռանալ ակումբից 2016-ի ամռանը: «Սակայն, նրանք, կարծես, վախեցան երկրպագուներից և հանկարծ սկսեցին ասել, թե Մխիթարյանը պետք է ակումբում մնա մինչև պայմանագրի ավարտը: Դա շատ վատ որոշում է… Մխիթարյանը ցանկանում է «Մանչեսթեր Յունայթեդ» տեղափոխվել` սա նրա համար եզակի շանս է»,-ասել է Ռայոլան:
«Բորուսիայի» հետ Մխիթարյանի պայմանագիրը սպառվում է 2017-ին: Մխիթարյանն արդեն մի քանի ամիս է մերժում է պայմանագիրը երկարացնելու «Բորուսիայի» առաջարկը:

Дортмундская «Боруссия» отказала английскому клубу «Манчестер Юнайтед» в продаже полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна.
Как передает Mirror, клуб предлагал за армянского футболиста 19 млн фунтов стерлингов или около 27 млн долларов.
Ранее «Боруссия» заявила, что Мхитарян останется в клубе до 2017 года, после чего его контракт не будет продлен.
Агент полузащитника Мино Райола сообщил, чторуководство «Боруссии» пообещало футболисту, что он сможет уйти летом 2016 года.
«Но они, похоже, испугались своих болельщиков и внезапно стали говорить о том, что он должен отработать контракт до конца. Это очень плохое решение…Мики хочет перейти в «Манчестер Юнайтед», для него это уникальный шанс», — сказал Райола.