17 Հունիս 2016 - 05:31 AMT
Հունիսի 16-ի լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ հարաբերական անդորրը պահպանվել է:
Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը շփման գծի որոշ հատվածներում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից, գնդացիրներից և դիպուկահար հրացաններից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունիսի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական հանգիստ իրադրություն: Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում կիրառելով նաև ԴՇԿ տիպի գնդացիրներ և դիպուկահար հրացաններ:

В ночь с 16-го на 17-е июняотносительно спокойная оперативная обстановка на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС сохранялась.
Азербайджан нарушил режим прекращения огня, применяя стрелковое оружие, пулеметы и снайперские винтовки.
Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики владеет оперативно-тактической ситуацией и продолжает уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, передает пресс-служба АО НКР.
В ночь с 15-го на 16-е июня оперативная обстановка на линии соприкосновения ВС Карабаха и Азербайджана оставалась относительно спокойной.