Հոկտեմբերի 13-ից 15-ը Հայաստանում կանցկացվի «Արմհայտեք-2016» սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների անդրանիկ միջազգային ցուցահանդեսը:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, միջազգային ցուցահանդեսի կազմակերպումն ընդգրկվել է հոկտեմբերին Հայաստանում կայանալիք ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի գագաթաժողովի անցկացման միջոցառումների պլանում:
Մասնավորապես, ցուցադրվելու է զրահատանկային տեխնիկա, հրետանի, ավիացիա, ՀՕՊ միջոցներ, ինժեներական տեխնիկա, քիմիական պաշտպանության միջոցներ, ԱԹՍ-ներ, ռոբոտատեխնիկա, զինվորական հանդերձանք, կապի ու լազերային տեխնոլոգիաներ և բազմաթիվ այլ նմուշներ:
Հունիսի 21-ից 23-ը Մոսկվա ՊՆ պատվիրակության այցի ընթացքում նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը և ԵրՄՄԳՀԻ ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Արսեն Թառոյանը «Բիզոն» ցուցահանդեսային ընկերությունների միավորում» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Մարիչևի հետ կայացած հանդիպման արդյունքում ձեռք են բերել պայմանավորվածություն՝ ցուցահանդեսը կազմակերպելու վերաբերյալ:
Պատվիրակությունը նաև ռազմատեխնիկական փոխգործակցության երկկողմ բանակցություններ է վարել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարության, Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության և «Ռոսօբորոնէքսպորտ» ձեռնարկության ղեկավարության հետ:

23 Июнь 2016 - 08:46 AMT
С 13 по 15 октября впервые в Армении пройдет международная выставка вооружения и оборонных технологий – ArmHitec-2016.
Выставка включена в план мероприятий саммита Совета коллективной безопасности ОДКБ, который пройдет в октябре в Армении, передает пресс-служба МО Армении.
В экспозиционной части выставки будут представлены образцы вооружения и военной техники, систем безопасности, специальной полицейской техники. Ее основные тематические разделы: бронетанковое, ракетно-артиллерийское вооружение и техника, военная авиация, стрелковое оружие и боеприпасы, беспилотные летательные аппараты и комплексы, средства связи, автоматические системы управления войсками и робототехнические комплексы, средства охраны и индивидуальной защиты, лазерные, информационные и телекоммуникационные технологии, системы защиты информации, экипировка, медицинское обеспечение и многое другое. Посетители смогут увидеть новейшую технику и вооружение, достижения оборонно-промышленного комплекса, перспективные разработки в оборонной сфере отечественных и зарубежных предприятий.
Договоренность о проведении выставки была достигнута навстрече Давида Тонояна и директора Ереванского научно-исследовательского института математических машин Арсена Тарояна с гендиректором ЗАО «Объединение выставочных компаний «Бизон».