Հունիսի 29-ին Փարիզում ՌԴ և Ֆրանսիայի արտգործնախարարներ Սերգեյ Լավրովն ու Ժան Մարկ Էյրոն կքննարկեն ղարաբաղյան կարգավորումը: Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Կողմերը կանդրադառնան ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հեռանկարներին: Ռուսաստանի և Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարները կանդրադառնան նաև Ուկրաինայի վիճակին, սիրիական, լիբիական և մերձավորարևելյան կարգավորման խնդիրներին, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Գերմանիայի ԱԳ նախարար, ԵԱՀԿ գործող նախագահ Ֆրանկ Վալտեր Շտայնմայերը հունիսի 23-ին քննարկել է ղարաբաղյան կարգավորումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ:

29 июня в Париже главы МИД России и Франции Сергей Лавров и Жан-Марком Эйро обсудят карабахское урегулирование. Об этом заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
Стороны коснутся перспектив урегулирования нагорно-карабахского конфлика.Главы МИД России и Франции коснутся ситуации на Украине, также будут затронуты темы украинского, сирийского, ливийского и ближневосточного урегулирования, передает РИА Новости.
Ранее глава МИД Германии, действующий председатель ОБСЕ Франк Вальтер Штайнмайер обсудил с сопредседателями Минской группы (МГ) ОБСЕ карабахское урегулирование.