25 Հունիս 2016 - 11:23 AMT
Դորտմունդի «Բորուսիան» բանակցություններ է սկսել «Վոլֆսբուրգի» հետ Անդրե Շյուրլեին ձեռք բերելու նպատակով: Ինչպես հայտնում է Bild-ը, 25-ամյա գերմանացին կփոխարինի Հայաստանի և «Բորուսիայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին, որը մոտ է «Մանչեսթեր յունայթեդ» տեղափոխվելուն:
Անցած խաղաշրջանում Շյուրլեն մասնակցել է բոլոր մրցաշարերի 41 խաղի, 12 գնդակ է խփել և 7 գոլային փախանցում է կատարել, գրում է «Սպորտ էքսպրեսը»:
Ըստ Bild-ի, Դորտմունդի ակումբը որպես փոխարինող Մխիթարյանին դիտարկում է նաև «Բայերի» կիսապաշտպան Կարիմ Բելարաբիի թեկնածությունը:
Նախորդ խաղաշրջանում Բելարաբին ակումբային մակարդակի 49 խաղի է մասնակցել, 12 գոլի և 14 գոլային փոխանցման հեղինակ է դարձել, գրում է Sovsport.ru-ն:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդը» Դորտմունդի «Բորուսիային» £26 մլն է առաջարկել (ավելի քան $38) Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի համար, հայտնում է Daily Mail-ը: Ինչպես հայտնում է Metro-ն, «Բորուսիան» պատրաստ է վաճառել Մխիթարյանին առնվազն £30.8 մլն (ավելի քան $45 մլն): Ավելի վաղ գերմանական ակումբը մերժել էր «ՄՅ»-ի առաջարկը` £19.3 մլն ($28.3 մլն), որից հետո հայտնի դարձավ, որ չի ընդունվել նաև £25 մլն առաջարկը:

Дортмундская «Боруссия» начала переговоры с «Вольфсбургом» по приобретению полузащитника Андре Шюррле.
Как сообщает Bild, 25-летний немец будет куплен на замену полузащитнику сборной Армении и «Боруссии» Генриху Мхитаряну, который близок к переходу в «Манчестер Юнайтед».
В прошедшем сезоне Шюррле сыграл в 41 матче во всех турнирах, забил 12 голов и сделал 7 голевых передач,пишет «Спорт-Экспресс».
По даннымBild, дортмундцы в качестве замены Мхитаряну рассматривают также кандидатуру полузащитника «Байера» Карима Бельараби.
В минувшем сезоне Беллараби сыграл на клубном уровне 49 матчей, забил 12 голов и отдал 14 голевых передач, пишет Sovsport.ru.
Ранее стало известно, что«Манчестер Юнайтед» предложил дортмундской «Боруссии» £26 млн (более $38 млн) за полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна.«Боруссия» готова продать Мхитаряна не менее чем за £30.8 млн (более $45 млн).До этого немецкий клуб отверг предложение «МЮ» в размере £19.3 млн ($28.3 млн), после стало известно, что не было принято и предложение в размере £25 млн.
Действующий контракт Мхитаряна с «Боруссией» истекает летом 2017 года. Исполнительный директор «Боруссии» Ханс-Йоахим Ватцке заявил, что Мхитарян не продается.