Հունիսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական անդորր:
Հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդի կողմից հիմնականում խախտվել է հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունիսի 25-ի լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական հանգիստ իրադրություն:Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից:ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

В ночь на 27 июня на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС соблюдалось сравнительное затишье.
Азербайджан нарушал договоренность о перемирии, ведя обстрел, в основном, из стрелкового и снайперского оружия.
Передовые части Армии обороны НКР полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают уверенно вести боевое дежурство, передаетпресс-служба Министерства обороны НКР.
В ночь на 26 июняна линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС соблюдалась сравнительно спокойная обстановка. Азербайджан нарушал договоренность о перемирии, в основном, стреляя из стрелкового оружия.