27 Հունիս 2016 - 07:40 AMT
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Գերմանիայի արտգործնախարար Ֆրանկ Վալտեր Շտայնմայերը հունիսի 29-ին երկօրյա այցով կժամանի Հայաստան:
«Շտայնմայերը Երևանում կլինի հունիսի 29-30-ին», – ասել է դիվանագիտական աղբյուրը, հայտնում է Aysor.am-ը:
Հունիսի 23-ին Բեռլինում ՇտայնմայերըԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հետ հանդիպմանը հայտնել էր, որ ԼՂ հարցով առաջիկայում տարածաշրջանային այց է կատարելու: «Հանդիպման մասնակիցները համաձայնել են, որ հրադադարի կայունությունն ու վերադարձը քաղաքական բանակցություններին անփոխարինելի են: Քննարկվել են նաև Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հետագա քայլերն, ինչպես նաև՝ Վալտեր Շտայնմայերի առաջիկա տարածաշրջանային այցի հետ կապված հարցեր»,- մասնավորապես ասվում է ԵԱՀԿ հայտարարության մեջ:

Действующий председатель ОБСЕ, глава МИД Германии Франк-Вальтер Штайнмайер 29-го июня с двухдневным визитом посетит Армению.
«Штайнмайер будет находится в Ереване 29-30 июня», – сказал дипломатический источник, цитирует Aysor.am.
23-го июня Штайнмайер обсудил с сопредседателями Минской группы ОБСЕ карабахское урегулирование в Берлине.
«Штайнмайер приветствовал недавние улучшения в поддержании режима прекращения огня. Участники встречи согласились, что устойчивый режим прекращения огня и возвращение к политическим переговорам остаются незаменимыми. В ходе сегодняшних переговоров также были обсуждены возможные дальнейшие шаги по достижению урегулирования нагорно-карабахского конфликта, а также планы предстоящего визита Штайнмайера в регион», – говорится в заявлении по итогам встречи.