27 Հունիս 2016 - 08:29 AMT
Դորտմունդի «Բորուսիայի» գործադիր տնօրեն Հանս-Իոահիմ Վատցկեն խոսել է Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի՝ թիմից հեռանալու հնարավորության մասին:
«Այս շաբաթվա ընթացքում կգնահատենք իրավիճակը: Ցանկանալի է, որպեսզի ֆուտբոլիստների հետ կապված բոլոր հարցերը կարգավորվեն մինչև մարզումների մեկնարկը: Շատ բարդ որոշում է»,- ասել է Վատցկեն, Kicker-ին հղումով գրում է Armsport.am-ը:
Հաղորդվում է, որ «Բորուսիան» հաջորդ մրցաշրջանին կսկսի նախապատրաստվել հուլիսի 4-ից:
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» ծանր բանակցությունների արդյունքում գրեթե ավարտին է հասցրել «Պարի-Սեն Ժերմենի» հարձակվող Զլաթան Իբրահիմովիչի ու Դորթմունդի «Բորուսիայի» և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի ձեռքբերման գործընթացը:
Ինչպես գրում է The Guardian-ը, ակումբի նոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն ցանկանում է ավարտել երկու խաղացողների գնման գործարքները մինչև հուլիս կամ դրա առաջին օրերի ընթացքում: Երկու խաղացողների գործակալն էլ իտալացի Մինո Ռայոլան է: Մխիթարյանին, ըստ ամենայնի, 4-5 տարվա պայմանագիր կառաջարկվի:

27 Июнь 2016 - 08:56 AMT
Коммерческий директор «Боруссии» Ханс-Иоахим Вацке подтвердил, что в ближайшие дни будет принято решение о будущем полузащитника Генриха Мхитаряна в клубе. Тем самым, глава дортмундского клуба косвенно подтвердил сообщения прессы о расставании игрока с клубом.
«Мы проясним ситуацию на этой неделе. Обычно желательно, чтобы все трансферные вопросы, связанные с игроками, были урегулированы до старта тренировок», – сказал Вацке, пишет Armsport.am со ссылкой на издание Kicker.
Таким образом, крайний срок для возможной продажи Мхитаряна установлен до 4 июля включительно. Потому что тогда Томас Тухель пригласит своих игроков на первую тренировку нового сезона.
«Манчестер Юнайтед» почти завершил тяжелые переговоры по приобретению нападающего «Пари Сен-Жермен» Златана Ибрагимовича и полузащитника дортмундской «Боруссии» Генриха Мхитаряна.
Как передает Guardian, новый тренер клуба Жозе Мауриньо хочет завершить процессы приобретения двух игроков до июля или в первые дни месяца. Агентом обоих игроков является Мино Райола. Судя по всему, Митаряну будет предложен контракт на 4-5 лет.