ՌԴ և Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովն ու Ժան Մարկ Էյրոն հունիսի 29-ին Փարիզում կքննարկեն ղարաբաղյան կարգավորմանն ուղղված հետագա քայլերը: Այդ մասին ճեպազրույցում հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Լավրովն ու էյրոն Փարիզում կքննարկեն քայլերը, որոնք Ռուսաստանն ու Ֆրանսիան պետք է համաձայնեցնեն որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրներ`հաշվի առնելով պայմանավորվածությունները, որոնք ձեռք են բերվել Վիեննայում մայիսի 16-ին և հունիսի 20-ին ՌԴ, Ադրբեջանի և Հայաստանի նախագահների եռակողմ հանդիպմանը Սանկտ Պետերբուրգում»,-ասել է Զախարովան, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Բացի այդ ՌԴ և Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարները կքննարկեն իրավիճակն Ուկրաինայում և Սիրիայում, ինչպես նաև ԵՄ-ից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու վերաբերյալ հանրաքվեի հետևանքները:

Главы МИД России и Франции Сергей Лавров и Жан-Марк Эйро 29-го июня в Париже обсудят дальнейшие шаги по карабахскому урегулированию конфликта. Об этом на брифинге заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
«Лавров и Эйро в Париже обсудят шаги, которые надо согласовать России и Франции как сопредседателям минской группы ОБСЕ по Нагорному Карабаху с учетом договоренностей, достигнутых на саммите в Вене 16 мая и в ходе трехсторонней встречи лидеров РФ, Азербайджана и Армении в Санкт-Петербурге 20 июня», – сказала Захарова, цитирует ТАСС.
Кроме того, главы внешнеполитических ведомств РФ и Франции обсудят ситуацию на Украине и в Сирии, также последствия референдума в Великобритании по выходу из ЕС.