29 Հունիս 2016 - 05:38 AMT
Հունիսի 28-ի լույս 29-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական անդորր:
Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից` հյուսիսային ուղղությամբ կիրառելով նաև ԴՇԿ տիպի գնդացիրներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունիսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հիմնականում հանգիստ է եղել: Որոշ հատվածներում հակառակորդը հրաձգային զինատեսակներից արձակել է մի քանի ոչ թիրախային կրակոցներ:

В ночь на 29 июня на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил сохранялось относительное затишье.
Азербайджн нарушал режим прекращения огня, ведя обстрел из стрелкового оружия, на северном направлении применив также пулеметы типа ДШК, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Передовые части Армии обороны НКР контролируют оперативную ситуацию и продолжают вести надежную защиту боевых позиций.
В ночь на 28 июня спокойная оперативная обстановка на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС, в основном, сохранялась. В некоторых направлениях, Азербайджан нарушал режим прекращения огня, применяя, стрелковое оружие.