2 Հուլիս 2016 - 07:56 AMT
Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը «Ռեալ Սոլթ Լեյք» թիմի կազմում ճանաչվել է MLS լավագույն ֆուտբոլիստը հունիսին:
Նրա թեկնածության համար քվեարկել է երկրպագուների 36.77 %: 28-ամյա հարձակվողը նախորդ ամիս կանոնավոր առաջնության հանդիպումներում դարձել է 3 գոլի հեղինակ` օգնելով թիմին երկու հաղթանակ տանել և մեկ անգամ ոչ ոքի խաղալ:
Հայաստանի հավաքականի նախկին անդամը 6 իրացրած գնդակով համարվում է «Ռեալ Սոլթ Լեյքի» լավագույն ռմբարկուն, հայտնում է «Սպորտ-Էքսպրեսը»:
2016-ի հունվարին Մոսկվայի «Սպարտակը» և ամերիկյան «Ռեալ Սոլթ Լեյքը» համաձայնության են եկել Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի MLS ակումբ (Ֆուտբոլի գլխավոր լիգա) տեղափոխվելու մասին` վարձակալության հիմունքներով: 2016-ի հունվարից ամերիկյան ակումբն իրավունք ունի գնել նրան: Մովսիսյանն այլևս չի մասնակցում Հայաստանի հավաքականի խաղերին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագհ Ռուբեն Հայրապետյանի հետ տարաձայնությունների պատճառով: «Սպարտակի» գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Ալենիչևն իր հերթին մայիսին հայտարարել էր, որ Մովսիսյանն իր ամբողջ ներուժով չէր խաղում հավաքականի կազմում:

Экс-нападающий сборной Армении по футболу Юра Мовсисян в составе «Реал Солт-Лейк»признан лучшим игроком MLS в июне.
За его кандидатуру проголосовали 36.77 % болельщиков. 28-летний форвард отметился тремя голами в трех матчах регулярного чемпионата в прошедшем месяце, чем помог своей команде одержать две победы и один раз сыграть вничью.
Мовсисян с шестью забитыми мячами на данный момент является лучшим бомбардиром «Реал Солт-Лейк», пишет Спорт-Экспресс.
Юра Мовсисян перешел в американский клуб из московского «Спартак» на правах аренды с возможностью выкупа игрока с января 2016 года. Мовсисян перестал выступать за сборную Армении из-за конфликта с президентом Федерации футбола Армении Рубеном Айрапетяном.