Հուլիսի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում շարունակել է տիրել հարաբերական անդորր, բացառությամբ հարավային և հյուսիսարևելյան ուղղությունների: Նշված հատվածներում հակառակորդը, հիմնականում ինքնաձիգերից և գնդացիրներից, մի քանի ոչ թիրախային կրակոցներ է արձակել հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել են իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանգստյան օրերին` հուլիսի 2-ին և 3-ին, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական անդորր: Հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից:

5 Июль 2016 - 08:29 AMT
В ночь с 4-го на утро 5-е июля на линии соприкосновения карабахксо-азербайджанских наблюдалось относительное затишье, за исключением южного и северо-восточного направлений, сообщает пресс-служба МО НКР.
На указанных участках Азербайджан вел беспорядочную стрельбу по армянским боевым постам, в основном, из автоматов и пулеметов.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики воздержались от ответных мер и продолжили осуществлять надежную защиту боевых постов.
В ночь с 3-го на 4-е июля на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС наблюдалось относительное затишье.Азербайджан нарушил режим прекращения огня, применяя, в основном, стрелковое оружие.