6 Հուլիս 2016 - 08:53 AMT
Թուրքիայի ՌՕՈւ S-70 ուղղաթիռի կործանման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 7-ի: Այդ մասին հայտարարել է Հիրեսունի քաղաքապետ Քերիմ Աքսուն:
«8 մարդ վիրավորվել է, նրանց թվում կան նաև ծանր վիճակում գտնվողներ»,-ասել է Աքսուն, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ ավիավթարի հետևանքով 6 մարդ է զոհվել:
Ինչպես հայտարարել է Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յիլդիրիմը, ահաբեկչության վարկածը հավանական չի համարվում, ավելի շուտ, կործանման պատճառը եղել են վատ եղանակային պայմանները:
Ուղղաթիռում 15 մարդ է եղել, այդ թվում ժանդարմերիայի բարձրաստիճան սպաներ, նրանց կանայք, 3 երեխա: Սպաների թվում էր նաև Հիրեսուն գավառի ժանդարմերիայի գեներալ Մուստաֆա Դողրուն: Պտվիրակությունը վերադառնում էր երկրի հարավ-արևելքում զոհված զինվորականների ընտանիքներին այցելությունից:

6 Июль 2016 - 08:35 AMT
Число погибших при крушении вертолета S-70 ВВС Турции в провинции Гиресун на северо-востоке страны увеличилось до семи. Об этом заявил мэр Гиресуна Керим Аксу.
«Восемь человек ранены, среди них есть те, кто находится в тяжелом состоянии», — рассказал Аксу, передает РИА Новости.
Ранее сообщалось о шести погибших в результате катастрофы.
Как заявил премьер-министр Турции Бинали Йылдырым, версия теракта властями не рассматривается, а причиной крушения, скорее всего, стали плохие погодные условия.
На борту S-70 находились 15 человек, в том числе высокопоставленные офицеры жандармерии, их жены, трое детей. Среди офицеров был начальник управления жандармерии в провинции Гиресун генерал Мустафа Догру. Делегация возвращалась в Гиресун после посещения семей военных, погибших в операциях на юго-востоке страны