7 Հուլիս 2016 - 05:52 AMT
Հուլիսի 6-ի լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հրադադարի ռեժիմը հիմնականում պահպանվել է:
Որոշ հատվածներում տեղի են ունեցել հրաձգային զենքերից կրակոցներ, որոնք էապես չեն ազդել իրավիճակի վրա:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և աչալրջորեն հետևել առաջնագծում տեղ գտնող զարգացումներին:
Հուլիսի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական հանգիստ իրադրություն: Հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի ռեժիմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում կիրառելով նաև դիպուկահար հրացաններ:

7 Июль 2016 - 06:12 AMT
В ночь с 6-го на 7-е июля на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС режим прекращения огня, в основном, соблюдался.
В направлении некоторых участков с азербайджанской стороны зафиксированы выстрелы из стрелкового оружия, которые не повлияли на оперативную ситуацию.
Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики продолжает уверенно исполнять поставленные перед ней боевые задачи и внимательно следить за развитием обстановки на передовой, сообщает пресс-служба АО НКР.
В ночь с 4-го на утро 5-е июля на линии соприкосновения карабахксо-азербайджанских наблюдалось относительное затишье, за исключением южного и северо-восточного направлений, сообщает пресс-служба МО НКР.На указанных участках Азербайджан вел беспорядочную стрельбу по армянским боевым постам, в основном, из автоматов и пулеметов.