Ադրբեջանում մահացել է շփման գծում ապրիլյան մարտերի ժամանակ ծանր վիրավորված տանկիստ Տագիև Ռահիմ Ղարա օղլուն, որն այս ընթացքում կոմայի մեջ էր: Հուլիսի 10-ի առավոտյան նա մահացել է Բաքվի զինվորական հոսպիտալում:
Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է պատգամավոր Այդին Միրզազադեն:
Տանկիստը ծանր վիրավորվել էր ապրիլի 2-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, Մարտակերտի ուղղությամբ: Նա վիրավորվել էր գլխից և 3 անգամ վիրահատվել: Բժիշկներն ասում էին, որ նա դուրս չի գա կոմայից, հայտնում է «Էխոն»:
Տագիևին հուղարկավորել են Մինգեչաուրում:
Ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ադրբեջանական կողմը Լեռնային Ղարաբաղի նկատմամբ սկսել է լայնածավալ հարձակողական գործողություններ, կիրառել է իր զինանոցում եղած ռազմական տեխնիկայի գրեթե բոլոր հնարավոր տեսակները: ՊԲ ստորաբաժանումները, ըստ ԼՂՀ ՊՆ տվյալների, ոչնչացրել են հայկական դիրքերի ուղղությամբ գրոհող թշնամական 2 ուղղաթիռ, ինչպես նաև 26 տանկ, 4 ՀՄՄ, 1 «Գրադ», ինժեներական 1 մեքենա և 13 ԱԹՍ: Ապրիլի 5-ին Մոսկվայում Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԶՈւ գլխավոր շտաբերի պետերի միջև ժամը 12:00-ից կրակի դադարեցման մասին երկկողմանի պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել՝ բանակցություններ անցկացնելու պայմանով:
Ապրիլին լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների ընթացքում հայկական կողմը կրել է 78 մարտական կորուստ (այդ թվում՝ կամավորներ), 120-ից ավելին վիրավորվել էին: Սպանվել էր 4 խաղաղ բնակիչ, ևս 9 զինծառայող մահացել է ոչ մարտական պայմաններում:

Тяжело раненый во время апрельских боев в Карабахе танкист Тагиев Рагим Гара оглу, который все это время находился в коме, утром 10 июля скончался в военном госпитале в Баку.
Об этом написал на своей странице в социальной сети Facebook депутат от Мингячевирского избирательного округа №47 Айдын Мирзазаде.
Танкист был тяжело ранен 2 апреля на линии соприкосновения войск Азербайджана и НКР в Тертер-Мартакертском направлении и размещен в военном госпитале в Баку. Осколок попал ему в голову. Он был прооперирован 3 раза. Врачи сообщали, что он уже не выйдет из комы, пишет издание «Эхо».
Тагиев похоронен в городе Мингячевир.
5 апреля в 12:00 в Москве по инициативе азербайджанской стороны и при посредничестве РФ было достигнуто соглашение о временном прекращении огня на линии соприкосновения ВС Азербайджана и Карабаха. Однако азербайджанская сторона продолжает обстрел как карабахских, так и армянских позиций.
Азербайджан скрывает истинное число своих потерь. По данным армянской стороны, количество погибших азербайджанских военнослужащих – несколько сотен, аналитики международной исследовательской группы Bellingcat оценивают потери Баку в 400-500 убитых солдат.