14 Հուլիս 2016 - 05:39 AMT
Հուլիսի 13-ի լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական հանգիստ իրադրություն:
Հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից` հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով է ավելի քան 200 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հուլիսի 13-ին՝ ժամը 08:26-ից սկսած, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան ուղղությամբ հակառակորդը շփման գծից 30 կմ խորության վրա, ուղղաթիռների և ինքնաթիռների կիրառմամբ, անցկացվել են ուսումնամարզական թռիչքներ:
Հուլիսի 12-ի լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հրադադարի ռեժիմը հակառակորդի կողմից խախտվել է 26 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 250 կրակոց, իսկ հյուսիս-արևելյան (Մարտակերտ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ (2 արկ):

14 Июль 2016 - 05:59 AMT
В ночь на 14 июля на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС соблюдалось относительное затишье.
ВС Азербайджана нарушали договоренность о прекращении огня, стреляя из стрелкового оружия различного калибра в направлении армянских постовых более 200 раз.
Передовые подразделения Армии обороны НКР контролируют оперативную ситуацию и продолжают уверенно нести боевое дежурство, передает пресс-служба Миноборны Нагорно-Карабахской Республики.
13 июля с 08:26 (по Еревану) Азербайджан на глубине 30 км в юго-восточном направлении от линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС начал осуществлять учебно-тренировочные полеты вертолетов и самолетов.
В ночь на 13 июля Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанский ВС нарушил режим прекращения огня 26 раз, в ходе чего в направлении армянских позиций зафиксировано более 250 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия. В направлении Мартакерта Азербайджан использовал 60-мм миномет (2 снаряда).