15 Հուլիս 2016 - 06:39 AMT
Հուլիսի 15-ին ադրբեջանական կողմը հաղորդագրություն է տարածել, որ շփման գծում գնդակոծության հետևանքով ադրբեջանցի զինծառայող է զոհվել:
«Զոհվել է Ադրբեջանի ԶՈւ ավագ լեյտենանտ Մամեդով Թողրուլ Սեյեդ օղլուն»,-հայտարարել է Ադրբեջանի ՊՆ-ն:
Միաժամանակ, ԼՂՀ ՊՆ-ն հայտնել է, որ հուլիսի 14-ի լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան (Ակնա) ուղղությամբ դիտարկվել են հակառակորդի մի խումբ զինծառայողների առաջխաղացման փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնարկել են օպերատիվ միջոցառումներ և կանխել ադրբեջանական զինծառայողների հավանական գործողությունները:
ՊԲ մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը PanARMENIAN.Net-ին հայտնեց, որ հայկական կողմը պատասխանատվություն չի կրում այն հետևանքների համար, որոնք կարող են առաջանալ հայկական կողմի պաշտպանական և կանխարգելիչ գործողությունների ժամանակ:

15 Июль 2016 - 07:16 AMT
Пресс-секретарь армии НКР Сенор Асратян прокомментировал распрострененное ранеезаявление Азербайджана о гибели военного на передовой. Асатрян заявил PanARMENIAN.Net , что армянская сторона не несет ответственности за последствия защитных мер.
15-го июля Азербайджан распространил информацию о том, что на линии соприкосновения с Карабахом в результате обстрела погиб азербайджанский военный.
«Погиб главный лейтенант ВС Азербайджана Мамедов Тогрул Сеййад оглу», – сообщили в МО Азербайджана.
В то же время, министерство обороны НКР заявило, что 14-го июля в 22:45 (по ереванскому времени) в восточном направлении линии соприкосновения (Акна) зафиксирована попытка продвижения группы военнослужащих ВС Азербайджана.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики предприняли оперативные меры и пресекли возможные действия противника, сообщает пресс-служба АО НКР.
Пресс-секретарь армии НКР Сенор Асратян заявил PanARMENIAN.Net , что армянская сторона не несет ответственности за последствия защитных мер.