ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հանդիպումը ղարաբաղյան կարգավորման վերաբերյալ, որն անցնելու էր Թուրքիայում, հետաձգվել է: Այդ մասին հայտնել է Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ավելի վաղ Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն Բաքվում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել էր, որ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները հուլիսի 18-ին կժամանեն Թուրքիա, որտեղ կքննարկեն Լեռնային Ղարաբաղի հարցը: «Հանդիպմանը մենք կներկայացնենք թուրքական կողմի տեսակետը այդ հարցում և կծանոթանանք ղարաբաղյան կարգավորման շուրջ գործընթացներին»,-ասել էր Չավուշօղլուն:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ղարաբաղյան կարգավորմանն ուղղված հանդիպումները հետաձգվել են: Այժմ մենք քննարկում ենք հաջորդ հանդիպման ամսաթիվը»,-ասել է Ուորլիքը:

Встречи сопредседателей Минской группы (МГ) ОБСЕ в Турции по карабахскому урегулированию были отложены. Об это сообщил американский сопредседатель Джеймс Уорлик, передает РИА Новости.
Ранее глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу на пресс-конференции в Баку сообщил, что 18 июля сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетят Анкару, где проинформируют турецкую сторону о переговорном процессе по урегулированию карабахского конфликта.
«Встречи сопредседателей Минской группы ОБСЕ в Турции по карабахскому урегулированию были отложены. В данный момент мы рассматриваем дату следующей встречи», — сказал Уорлик.