Շվեդիայի մայրաքաղաք Ստոկհոլմում ավարտված ըմբշամարտի Եվրոպայի պատանեկան առաջնության մրցումային վերջին օրը մրցագորգ էին դուրս եկել 46 կգ, 54 կգ, 63 կգ, 76 կգ և 100 կգ հունահռոմեական ոճի ըմբիշները:
Հայաստանի հավաքականի անդամ՝ 54 կգ քաշային Շանթ Խաչատրյանը դարձավ Եվրոպայի չեմպիոն: Հայ ըմբիշն եզրափակչում տուշեով հաղթեց վրացի Իրակլի Ձմիստարիշվիլուն:
Մինչ եզրափակիչ հասնելը Խաչատրյանը պարտության էր մատնել ռուս, մոլդովացի, լեհ և թուրք ըմբիշներին:
Այսպիսով, հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը նվաճեց 2 ոսկե, 2 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ, հայտնում է ՀՀ ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը:

На проходящем в Швеции чемпионате Европы по гремко-римской борьбе среди кадетов, в последний день соревнований на ковер вышли борцы, выступающие в весовых категориях 46 кг, 54 кг, 63 кг, 76 кг и 100 кг.
Представляющие Армению Шант Хачатрян (весовая категоря 54 кг.) и Малхас Амоян (69 кг) стали Чемпионами Европы среди кадетов.
Самвел Григорян (50 кг.) поднялся на вторую ступеньку пьедестала. Серебро завоевал и другой наш борец, Артур Егикян, уступивший в финале своему соотечественнику Малхасу Амояну.
У Артура Галстяна, выступающего в весовой категории 50 кг. — бронза европейского первенства, сообщает НОК Армении.