Թուրքիայում հրատարակվող «Ակոս» հայկական պարբերականի հիմնադիր խմբագրապետ Հրանտ Դինքի սպանության գործով նոր ձերբակալություններ են կատարվել:
Գործի շրջանակներում կրկին սկսված հետաքննության շրջանակում ոստիկանների կողմից Ստամբուլում և Տրապիզոնում համաժամանակյա գործողությունների արդյունքում 6 մարդ է ձերբակալվել, CNNTurk-ին հղումով գրում է Ermenihaber.am-ը:
Ստամբուլում ձերբակալվել են ժանդարմերիայի 1 փոխգնդապետ, 2 ենթասպա, մեկ մասնագիտացված սերժանտ և 1 տպագրատան սեփականատեր: Ժանդարմերիայի 1 ենթասպա էլ ձերբակալվել է Տրապիզոնում:
Հրանտ Դինքը սպանվել է Ստամբուլում գտնվող «Ակոս» թերթի խմբագրության դիմաց՝ 2007 թվականի հունվարի 19-ին: Նրա սպանության գործով դատը Թուրքիայի ամենաաղմկահարույց դատական գործերից մեկն է, որ շարունակվում է արդեն 9 տարի:

По делу об убийстве стамбульского журналиста армянского происхождения, основателя армянского издания «Акос» в Турции, редактора Гранта Динка произведены новые задержания.
В результате начавшегося вновь расследования в рамках уголовного дела об убийстве в Стамбуле и Трабзоне произведены полицейские действия. В результате данных своевременных действий задержаны 6 человек, пишет Ermenihaber.am со ссылкой на CNNTurk.
В Стамбуле арестованы 1 подполковник жандармерии, 2 прапорщиков, 1 специализированный сержант и 1 владелец типографии. 1 прапорщик жандармерии был задержан в Трабзоне.
Расследование по делу об убийстве Динка продолжается и сегодня, спустя 9 лет. Множество бывших чиновников полиции, разведки и жандармерии предстанут перед судом по делу об убийстве Динка.