Օգոստոսի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 25 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 330 կրակոց:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Օգոստոսի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 35 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 570 կրակոց:
Օգոստոսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 36 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից:
Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 430 կրակոց, այդ թվում 52 կրակոց դիպուկահար հրացաններից:

В ночь с 5-го на 6-е августа Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения около 25 раз.
ВС Азербайджана произвели по армянским позициям НКР более 330 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия.
Передовые подразделения Армии обороны НКР воздерживались от ответных действий, продолжая уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, сообщает пресс-служба МО НКР.
В ночь на 5 августа Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил нарушил режим прекращения огня более 35 раз.ВС Азербайджанапроизвели более 570 выстрелов в направлении армянских позиций Карабаха из стрелкового оружия различного калибра, передает пресс-служба Минобороны НКР.