Օգոստոսի 11-ի լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 40 անգամ:
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, միջադեպերի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 370 կրակոց:
Օգոստոսի 10-ի լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 25 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 400 կրակոց:

В ночь на 12 августа Азербайджан около 40 раз нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения с подразделениями Армии обороны НКР.
Как сообщает пресс-служба АО, противник произвел более 370 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
Передовые подразделения Армии обороны полностью контролируют ситуацию на передовой и выполняют поставленные перед ними боевые задачи.
В ночь на 11 августа Азербайджан нарушил режим прекращения огня 25 раз, произведя около 400 выстрелов по армянским позициям.