15 Օգոստոս 2016 - 12:31 AMT
Իրաքի Քիրքուկ գավառի հյուսիս-արևմուտքում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով 5 մարդ է զոհվել, 20-ը` վիրավորվել:
Ինքնաշեն ռումբի պայթյունը տեղի է ունեցել տեղի ժամանակով մոտավորապես կեսօրին: Ենթադրվում է, որ գրոհի թիրախում ԻՊ կողմից վերահսկվող Ալ Հայուջա շրջաններից փախչող ընտանիքներն են եղել, գրում է «Կոմերսանտը» Al Sumaria-ի վրա հղումով:
Իրաքում պահպանվում է լարված իրավիճակը, «Իսլամական պետության» գրոհայինները գրավել են երկրի մի մասը: Գրոհայինները հարձակումներ են կատարում և ահաբեկչական գործողություններ, որոնք հիմնականում ուղղված են խաղաղ բնակչության դեմ:

В результате взрыва на северо-западе иракской провинции Киркук погибли пять человек, еще как минимум 20 получили ранения.
Взрыв самодельной бомбы произошел ориентировочно в полдень по местному времени. Предположительно, целью атаки стали семьи, бегущие из контролируемых террористической организацией «Исламское государство» (ИГ) районов округа Аль-Хауиджа, пишет «Коммерсантъ» со ссылкой на Al Sumaria.
В Ираке сохраняется напряженная ситуация в связи с деятельностью террористической группировки «Исламское государство» (ИГ), захватившей часть страны. Боевики совершают нападения и теракты, жертвами которых чаще всего становятся мирные жители.