17 Օգոստոս 2016 - 06:10 AMT
Օգոստոսի 16-ի լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 240 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Օգոստոսի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 200 կրակոց:

17 Август 2016 - 06:22 AMT
В ночь с 16-го на 17-е августа Азербайджан на линии соприкосновения карабахсо-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 20 раз.
ВС Азербайджана в указанный период из разнокалиберного стрелкового оружия произвели в направлении армянских позиций около 240 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответных действий, продолжая уверенно нести боевое дежурство, сообщает пресс-служба МО НКР.
В ночь с 15-го на 16-е августа Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня 20 раз.ВС Азербайджана в указанный период по армянским позициям Карабаха произвели более 200 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия.