17 Օգոստոս 2016 - 09:19 AMT
Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը մինչև տարեվերջ կայցելի Հայաստան, Ադրբեջան, Սերբիա և մի շարք այլ երկրներ: Այդ մասին հայտնել է հանրապետության ԱԳ նախարար Երլան Իդրիսովը:
Հունիսին Իդրիսովը հայտնել էր, որ Ղազախստանի նախագահը 2016-ին կայցելի Ճապոնիա, Հարավային Կորեա, Սաուդյան Արաբիա և Հորդանան, իսկ սեպտեմբերին`Ղրղզստան:
«Նախագահի միջազգային օրակարգը շատ ծանրաբեռնված է: Աշնանը կմեկնենք Լեհաստան, Սերբիա, հրավիրված ենք նաև սեպտեմբերի սկզբին Չինաստանում «Մեծ ությակի» գագաթնաժողովին, նախագահը նաև կայցելի Ճապոնիա, Հարավային Կորեա, Ադրբեջան, Հայաստան, Սաուդյան Արաբիա և Հորդանան»,- ասել է Իդրիսովը օգոստոսի 17-ի ճեպազրույցում, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:

17 Август 2016 - 08:41 AMT
Президент Казахстана Нурсултан Назарбаев с рабочим визитом до конца 2016-го года посетит Армению, Азербайджан, Сербию и ряд других стран. Об этом сообщил министр иностранных дел республики Ерлан Идрисов.
В июне Идрисов сообщал, что президент Казахстана посетит в 2016 году Японию, Южную Корею, Саудовскую Аравию и Иорданию, а в сентябре планируется его визит в Киргизию.
«Международная программа президента очень загруженная. Мы поедем в Польшу, в Сербию осенью, также мы приглашены на саммит «большой двадцатки» в Китай в начале сентября, также наш президент посетит Японию, Южную Корею, Азербайджан, Армению, Саудовскую Аравию и Иорданию», — сказал Идрисов на брифинге 17-го августа, передает РИА Новости.