Օգոստոսի 22-ի լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 320 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 750 կրակոց, այդ թվում` 60 կրակոց ՈւՏՅՈՍ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացրից:

23 Август 2016 - 06:27 AMT
В ночь с 22-го на 23-е августа Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджансих ВС нарушил режим прекращения огня 30 раз.
В указанный период ВС Азербайджана по армянским позициям Карабаха произвели более 320 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики полностью контролируют ситуацию и продолжают уверенно защищать боевые позиции, сообщает МО НКР.
В период с 21-22 августа Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 55 раз. В указанные дни из огнестрельного разнокалиберного оружия по армянским позициям Карабаха было произведено свыше 750 выстрелов, в том числе 60 — из крупнокалиберного пулемета «Утес».