23 Օգոստոս 2016 - 12:06 AMT
Օգոստոսի 23-ին Սիրիայի հյուսիսից, որը վերահսկվում է «Իսլամական պետության» գրոհայինների կողմից, արձակված 3 արկ է պայթել թուրքական Քիլիս քաղաքի կենտրոնում: Տուժածների մասին տեղեկություններ չկան: Տեղական իշխանությունները կոչ են արել քաղաքի բնակիչներին դուրս չգալ տներից, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Օգոստոսի 23-ին սիրիական Ջարաբլուս քաղաքի շրջանից գնդակոծվել էր նաև թուրքական սահմանամերձ Գազիանտեփ գավառը: Ինչպես հայտնի է, Սիրիայի այդ շրջանում բախումներ են սիրիական չափավոր ընդդիմության և ԻՊ գրոհայինների միջև: Թուրքական զինված ուժերը պատասխան կրակ են բացել: Գնդակոծության հետևանքով տուժածներ Թուրքիայի տարածքում չկան:
Օգոստոսի 22-ին թուրքական հրետանին գնդակոծել էր սիրիացի քրդերի ինքնապաշտպանական ուժերի դիրքերը Մանբիջ քաղաքի մատույցներում և ԻՊ դիրքերը Ջարաբլուսի շրջանում:

23 Август 2016 - 10:25 AMT
Три снаряда, выпущенные с территории Сирии, разорвались в городе Килис на юго-востоке Турции, турецкая артиллерия открыла ответный огонь.
Три снаряда, выпущенные из района на севере Сирии, подконтрольного террористической группировке «Исламское государство» (ИГ), разорвались в центре Килиса 23-го августа. На место происшествия прибыли машины скорой помощи и полиции. О пострадавших не сообщается. Местные власти призвали жителей города не покидать своих домов, передает РИА Новости.
Ранее 23-го августа был произведен обстрел приграничного района турецкой провинции Газиантеп из района города Джараблус на севере Сирии, где идут столкновения между умеренной сирийской оппозицией и ИГ, по позициям которой ВС Турции открыли ответный огонь. В результате обстрела никто на территории Турции не пострадал.
22-го августа турецкая артиллерия обстреляла позиции сил самообороны сирийских курдов в районе города Манбидж и позиции ИГ — в районе Джараблуса.