24 Օգոստոս 2016 - 06:21 AMT
Օգոստոսի 23-ի լույս 24-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 25 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 370 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Օգոստոսի 22-ի լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 320 կրակոց:

24 Август 2016 - 06:05 AMT
В ночь с 23-го на 24-е августа Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня 25 раз.
ВС Азербайджана в указанные дни из огнестрельного разнокалиберного оружия произвели по армянским позициям Карабаха около 370 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики владеют оперативно-тактической ситуацией и продолжают уверенно осуществлять боевое дежурство, сообщает МО НКР.
В ночь с 22-го на 23-е августа Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджансих ВС нарушил режим прекращения огня 30 раз. В указанный период ВС Азербайджана по армянским позициям Карабаха произвели более 320 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия.