Դորտմունդի «Բորուսիայի» գործադիր տնօրեն Հանս Յոահիմ Վացկեն խոսել է թիմից Հենրիխ Մխիթարյանի հեռանալու մասին:
«Հենրիխը վատ տղա չէ, նա մեզ չի ստել, բայց լինում են դեպքեր, երբ մարդու բառերը կարող ես այս կամ այլ կերպ մեկնաբանել: Մեզ միշտ թվացել է, որ Մխիթարյանը կմնա «Բորուսիայում»: Այն լեգենդները, թե նրան ստիպեց հեռանալ իր չար գործակալը, իրականությանը չեն համապատասխանում»,-ասել է Վացկեն` անդրադառնալով այն լուրերին, թե ֆուտբոլիստի գործակալ Մինո Ռայոլան է պնդել, որ Մխիթարյանը հեռանա «Բորուսիայից», գրում է Sports.ru-ն:
«Մինո Ռայոլան, անշուշտ, յուրահատուկ մարդ է` հակված աղմկահարույց գործողությունների, բայց նա միշտ գործում է ի շահ ֆուտբոլիստի: Իսկ ինքը Մխիթարյանն ուզում էր հայտնվել «Մանչեսթերում»: Մյուս կողմից, մենք նրա համար այնպիսի գումար ստացանք, որը ես գրեթե անհավանական էի համարում:
Նա ինձ հիասթափեցրեց, որովհետև չիրացրեց 11-մետրանոցը Գերմանիայի գավաթի եզրափակչում «Բավարիայի» հետ խաղում: Իսկ մենք ուզում էինք, որ նա աներ դա, որովհետև առաջատար խաղացողը պետք է գնա այդ քայլին: Բայց ես հիասթափված չեմ, որ նա գնաց»,-ասել է Վացկեն:
Ընթերցեք նաև. Metro. Մխիթարյանը` Պրեմիեր լիգայի պատմության վրա ազդեցության հնարավորություն ունեցող խաղացողների ցանկում

Исполнительный директор дортмундской «Боруссии» Ханс-Йоахим Ватцке рассказал об уходе полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна.
«Генрих – неплохой парень, и он не лгал нам напрямую. Но бывают случаи, когда слова человека можно интерпретировать так или иначе. У нас всегда было ощущение, что Мхитарян останется в «Боруссии». Легенда о том, что его заставил перейти злой агент, не соответствует истине»,- прокомментировал Ватцке слухи о том, что на переходе Мхитаряна из «Боруссии» в «МЮ» настоял агент футболиста Мино Райола, пишет Sports.ru.
«Мино Райола — это, конечно, специфический человек, склонный к нагнетанию шумихи. Но он всегда преследует интересы игрока. А сам Мхитарян определенно желал оказаться в «Манчестере». С другой стороны, мы получили за него сумму, которую я считал почти невозможной.
Я был разочарован им, поскольку в финале Кубка Германии с «Баварией» он не пробил пенальти. А мы хотели, чтобы он сделал это, поскольку ведущий игрок должен идти на этот шаг. Но я не разочарован тем, что он ушел», — сказал Ватцке.
Читайте также:Metro: Мхитарян – в списке игроков, имеющих возможность оказать влияние на историю Премьер-лиги