27 Օգոստոս 2016 - 06:05 AMT
Օգոստոսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 300 կրակոց, այդ թվում` 30 կրակոց «Ուտյոս» տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացրից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են հրադադարի ռեժիմը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
Օգոստոսի 25-ի լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 41 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 620 կրակոց:

В ночь на 27 августа Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил нарушил режим прекращения огня около 30 раз.
ВС Азербайджана произвели по армянским позициям Карабаха более 300 выстрелов, в том числе 30 выстрелов из крупнокалиберного пулемета типа «Утес», сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны НКР сохраняли режим прекращения огня и продолжили уверенно выполнять боевое дежурство.
В ночь на 26 августа Азерайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил договоренность о прекращении огня 41 раз. Азербайджанские ВС произвели по армянским позициям Карабаха более 620 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.