29 Օգոստոս 2016 - 06:15 AMT
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Օգոստոսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 300 կրակոց, այդ թվում` 30 կրակոց «Ուտյոս» տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացրից:

29 Август 2016 - 05:52 AMT
В период с 28-29- августа Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня 55 раз.
ВС Азербайджана в указанные дни по армянским позициям Карабаха произвели более 600 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики держат под контролем оперативную ситуацию и продолжают надежно охранять боевые позиции, сообщает МО НКР.
В ночь на 27 августа Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил нарушил режим прекращения огня около 30 раз. ВС Азербайджана произвели по армянским позициям Карабаха более 300 выстрелов, в том числе 30 выстрелов из крупнокалиберного пулемета типа «Утес».